Russell Jenkins, †52 (Léčba medem Manuka)

10.08.2014 14:00
PŮVODNÍ ČLÁNEK (JE ANGLICKY)
 
Překlad i s Faggotry: Léčitel zemřel na následky malého zranění, jelikož jeho "vnitřní já" mu povědělo že nemá jít za doktorem.
 
Russell Jenkins odmítl svoji nohu léčit kovnenčně poté, co stoupl na zástrčku. (pozn. to je horší než LEGO) Namísto toho se rozhodl pro starověkou terapii, kdy si na svoji ránu dával med, ale jeho palce časem zčernaly a začaly zapáchat. (pozn. to stoupl na jednu zástrčku oběma nohama?)
 
Ani jeho žena a ani kamarádka Cherie Cameron, bývalá sestřička, nevyhledávaly lékařskou pomoc. Dvaapadesátník by měl 30% šanci na přežití, pokud by vyhledal léčbu ještě dvě hodiny před svojí smrtí, říká David Horsley, soudní lékař jihovýchodního Hampshire.
 
Pan Jenkins, který utíkal Centrem Klidné Mysli ze svého domova v Southsea, Hampshire, si zranil nohu v prosinci 2006 a vytvořil se mu dva cm dlouhý vřed.
 
V dubnu 2007 pan Jenkins, diabetik, vyhledal alternativní radu od homeopatky Susan Finnové, která mu poradila si na ránu mazat med Manuka. Když ho další den navštívila, uviděla krev na polštářích a ucítila ohavný zápach. Jeho nohy byly oteklé a jeden z jeho palců ztratil barvu. O dva dny později jeho palce zčernaly.
 
Zemřel sedmnáctého dubna následkem gangrény, způsobené kombinovanou bakteriální infekcí.
 
Jeho matka, Eileen, řekla vyšetřovatelům: "Ztráta mého syna je hrozná, naprosto, ale ten způsob jakým zemřel... Nemůžu najít slova pro to že kdybych věděla že všechno co potřebuje je jeden telefonát doktorovi nebo ambulance. Dostal by antibiotika a byl by tady se mnou.
 
Poučení na konec: Mluvíte-li se svým vnitřním já, raději ho neposlouchejte, co když vás nenávidí?

—————

Zpět


Co vy na to?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Základy myšlení

Outside-The-Box: Jdeme ven z krabice.

10.04.2016 14:19
Od doby co jsem napsal poslední článek (nepočítaje samorecenzi Schoolloutu) uplynula značná doba, to už tak se mnou bývá. Ale rovnou k věci, za tu dobu jsem objevil (a vyblil) nějaké nové koncepty a ponořil se ještě hlouběji do světa absurdních, abstraktních a hraničních představ, jak já to miluju....

—————