Chaotické Zlo, "Ničitel"

Chaoticky zlé bytosti jsou prokletím pro ty, kteří jsou dobří a organizovaní. Jsou motivovány osobním ziskem a uspokojením. Nevidí nic špatného na tom, vzít si co chtějí jakýmkoliv způsobem. Pravidla, zákony a tradice jsou nástroje pro slabochy, kteří se neumí postarat sami o sebe. Silní si berou co chtějí a slabí jsou tu od toho, aby byli využiti. 
 
Pokud se náhodou spojí chaoticky zlé bytosti dohromady, není to proto že by chtěly spolupracovat, ale postavit se silnému nepříteli. Takovou skupinu může udržet pohromadě jen silný vůdce, který donutí její členy ke spolupráci násilím. Jelikož je vůdcovství založeno na čisté síle, bude tento vůdce svržen či zavražděn při prvním náznaku slabosti.
 
Toto je ta kategorie, kam patří ty nejodpornější a nejnásilnější bytosti. Toto je ten krutý, brutální vrah a sadistický psychopat který nedůvěřuje naprosto nikomu a necení si nikoho a ničeho. Svoboda a možnost vlastní volby je pro něj velmi důležitá, ale jen ta jeho. Pokud si ji ostatní neumí vybojovat, pak si ji nezaslouží.
 
Takové bytosti velmi rády ubližují a manipulují ty slabé, naivní a důvěřivé. Ostatní pro ně nejsou ničím jiným než hračky, které slouží pro jejich osobní potěšení. Chaoticky zlá bytost nemusí někoho zabít či mu jinak ublížit protože jí dotyčný nějakým způsobem překáží, může to udělat prostě proto, že ji to těší.

Tyto bytosti vyhledávají osobní svobodu za cenu těch, kteří nejsou dostatečně schopní, chytří, silní nebo brutální aby si vzali co chtějí. Bytosti s tímto přesvědčením jsou pravděpodobně ze všech nejhorší, protože jeden nikdy neví jak zrovna zareagují. Z důvodů známých pouze jim mohou jednu situaci naprosto ignorovat a náhle explodovat při úplně té samé. 
 
Nebudou nesmyslně plenit a vraždit kohokoliv potkají, jelikože většinou nejsou hloupé. Uvědomují si že by mohly být chyceny a předány do rukou spravedlnosti, proto to udělají pouze v bezpečné vzdálenosti, utajení nebo pokud mohou zlikvidovat všechny svědky.
 
Typy 
 
1) Je pro něj důležitější svoboda než zlo, věří že jejich svoboda je to nejdůležitější na světě. Nejsou rozhodně dobrými bytostmi, ale cení si více možnosti zlo páchat, než že by ho skutečně páchali. V takovém případě se může tento typ dokonce spojit s dobrými bytostmi při boji o svobodu. Ale neotáčejte se k nim nikdy zády, dvě sekundy po tom se jejich představa o svobodě změní a máte nůž v krku. Pokud jim dáte kopu lásku, špetku trpělivost a velkou tyč, můžou se změnit v chaoticky neutrálníchaoticky dobré, ale neříkej hop dokud nepřeskočíš.
 
2) Tento typ je přesný opak, je tak zlý že se raději spojí s padouchy, i když jsou na tom bledě. Rád kolem sebe šíří chaos a utrpení, i když to nemůže dělat kdykoliv se mu namane. Proto někdy bere i rozkazy, aby se neřeklo a měli záminku. Tento typ je poměrně protivný poskok, dělá totiž rozsáhlé plošné škody a když mají ostatní poskoci smůlu a skříží mu cesty, je s nimi ámen. Čímž může být poměrně kontraproduktivní. Pokud je však jejich pán dostatečně zkušený a vím jak s nimi jednat, můžou se změnit v neutrálnězásadově zlé, prostě ze zvyku. Ovšem pokud sám jejich pán je tímto typem, počítejte že znesvětí cokoliv dokáže, životy, tradice, hodnoty a podrazí i vlastní poskoky jen tak pro zábavu.
 
3) Trojka je velmi zdivočelý typ. Většinou mají nadprůměrnou inteligenci, ale jde jim více o svobodu než zlo. Myslí si že jste buď kořist nebo predátor, takže je pro ně hlavní mít dost síly na to vzít si co chtějí. Smůlu budou mít všichni ti, kteří mu zkříží cestu a budou považováni za kořist, jelikož slabost je pro ně neomluvitelná. Dostatečně zkušený pán je schopný zmanipulovat tento typ, pokud mu dokáže že ho převyšuje silou i inteligencí. Každopádně pokud z něj udělá svého poskoka, musí se mít neustále na pozoru - když poskok bude mít šanci pána zabít, udělá to.
 
4) Čtyřka je něco mezi typem prvním a druhým. Milují zlo stejně jako svoji svobodu a mají dost sebekontroly aby vytvořili plán, který jim dovoluje vychutnávat obojí najednou. Většinou jsou to totální psychopati bez špetky soucitu. Tento typ je pravděpodobně ze všech nejnebezpečnější, je jim naprosto jedno koho nebo co zničí, už ten fakt že se to zničit dá je pro ně dostačující. Je to ten typ, kdy se musí spojit dvě nepřátelské strany aby ho porazily, jelikož je to horší nepřítel než jakého měly doposud. Tento typ je často destruktivní maniak (rád ničí celá města, kontinenty, planety...) a pokud je k tomu ještě mistr plánování a improvizace, budete to mít těžké.
 
5) Poslední typ je extrémista s původně dobrým úmyslem, který se považoval za chaoticky dobrou bytost, ale pomalu sklouzl až sem. Většinou si toho ani sám nevšimne.

Co vy na to?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Základy myšlení

Outside-The-Box: Jdeme ven z krabice.

10.04.2016 14:19
Od doby co jsem napsal poslední článek (nepočítaje samorecenzi Schoolloutu) uplynula značná doba, to už tak se mnou bývá. Ale rovnou k věci, za tu dobu jsem objevil (a vyblil) nějaké nové koncepty a ponořil se ještě hlouběji do světa absurdních, abstraktních a hraničních představ, jak já to miluju....

—————