Co vy na to?

Datum: 18.12.2014

Vložil: Sargon

Titulek:

Opravdu skvěle shrnuto, tohle budu sdílet, kdykoliv mi bude někdo zase argumentovat tím svým "Tohle je můj názor a mám na něj právo."
Ale stejně mi není jasná jedna věch. Jak je to v případě, když někdo řekne: "Věřím, že (například) Bůh existuje." "Bůh existuje" je zcela nepochybně tvrzení, ať už ověřitelné nebo neověřitelné, ale co to subjektivní "Věřím", které spíše ukazuje na názor? Přeci jen, on nejsoíš opravdu věří.

Pro mě je to s použití logiky prostě tvrzení tak jako tak, protože pokud Bůh neexistuje, pak jeho subjektimní pocit neodpovídá realitě. Mám pravdu?

Jinak všichni víme, co by pak v "diskuzi" následovalo. "Argumenty" o tom, že i naše vnímání reality je vlastně subjektivní, takže nic takového jako objektivní realita vlastně neexituje.





Zpět na diskuzi

Základy myšlení

Outside-The-Box: Jdeme ven z krabice.

10.04.2016 14:19
Od doby co jsem napsal poslední článek (nepočítaje samorecenzi Schoolloutu) uplynula značná doba, to už tak se mnou bývá. Ale rovnou k věci, za tu dobu jsem objevil (a vyblil) nějaké nové koncepty a ponořil se ještě hlouběji do světa absurdních, abstraktních a hraničních představ, jak já to miluju....

—————